איטוניה - על כנפי אמת ויופי

מן המערב, מעבר לים, מארצם של הפילוסופים, המחזאים והמתמטיקאים, עלה בית איטוניה, הקרוי על שמה של אתנה, אלת התבונה, המלחמה והאומנות.

המוזות ברכו את הבית, שמפיץ את ידיעותיו לכל מי שצמא לידע. ערכיו הם יופי, ידע וסדר, סמלו הוא הינשוף וצבעיו סגול וזהב.

שמוראמת - לנו הבלתי אפשרי

מן המזרח, מן הסהר הפורה וערש התרבות, עלה בית שמוראמת, הקרוי על שמה של מלכת בבל שכונתה גם רעם גן עדן.
הבית שומר עדיין על לוחותיו המקודשים, הכתובים כתב יתדות, ובהם מתועדים המצאת הגלגל, זימון רוחות ותורת הכוכבים. ערכיו הם יצירתיות, פיקחות ותושיה, סמלו הוא הלמאסו וצבעיו ירוק וארד.

שלמה - דע מאין באת ולאן אתה הולך

מן הצפון, מירושלים השוכנת בין ההרים, עלה בית שלמה, הקרוי על שמו של מלך ישראל, החכם באדם.
הבית יצר חותמי כוח שמימי, ושמר על מסורותיו גם בזמנים אפלים. ערכיו הם צדק, חכמה ומסורת, סמלו הוא היעל וצבעיו כחול וכסף.

אמחותפ - לא נירא מוות

מן הדרום, מהמדבר המת והנילוס החי, עלה בית אמחותפ, הקרוי על שמו של אבי הרפואה, מביא השלום.
הבית חוקר את החיים שלאחר המוות, ומחפש ידע אבוד בקברים עתיקים. ערכיו הם אומץ, כוח וחקר הלא נודע, סמלו הוא הקוברה וצבעיו הם שחור ואדום.

אלח'דר - אחר הכוכבים

מארבע רוחות השמים, מהדיונות ושיירות המסחר, עלה בית אלח'דר, הקרוי על שמו של המורה הקדוש, נביא החיים, ראשון למלומדים.
הבית אמון על קריאת שמי הלילה ומציאת נתיבים במדבריות האינסופיים. ערכיו הם חריצות, נאמנות וכבוד, סמלו הוא נמר המדבר, וצבעיו צהוב ולבן.

שושנת הרוחות

אקדמיית 'שושנת הרוחות' קיימת זה מאה שנים.

היא הוקמה לאחר מלחמת העולם הראשונה, בידי נציגי ממלכות הנוטרים של בריטניה, כדי לחזק את מסדר הנוטרים המקומי ולעגן אותו ב'ממלכה' משלו.

לפני שהוקמה, המוסד המקומי להשכלת קסם גבוה נקרא 'ההיכל' (או 'היכל שלמה'), ושכן במיקומה בנגב, עם כניסות קסומות משלל מקומות- הכניסה המוכרת ביותר מירושלים, אך קיימות גם כניסות ממימדים במישורי הרוחות (האומברה), מישורי שדים ומלאכים, ומקומות נוספים בעולם.

כשהוקמה 'שושנת הרוחות', היו בה את חמשת הבתים המוכרים היום, שנבנו על בסיס מסורות הקסם של האיזור.

בעבר קסם נלמד במזרח התיכון בצורה ספורדית, בישיבות וחצרות ומערות בהרים, מאב לבן ומחונכת לחניכה ובסמינריונים וקברים עתיקים, לפעמים במוסדות מסודרים יחסית ולפעמים במעגלים ארעיים לחלוטין.

כשהגיעו לכאן הנוטרים הבריטים הם לא אהבו את הבלאגן הזה, אז הם הקימו בית ספר ראוי, במבנה האירופאי של בתי ספר, וביחד עם האירופאים האחרים ששלטו באיזורים חלקו את המזרח התיכון לחמישה חלקים שמתאימים, בערך, לתרבויות עתיקות ששלטו בו בעבר.

הבתים נקראו על שם קוסמים ומכשפות מפורסמים מהאיזור, כשהם מבססים את ערכי הבתים על התרבויות המקומיות ועל הדמות שעל שמה הבית נקרא. וכל קוסם מאיזור גאוגרפי ששוייך על ידם לתרבות מסוימת נשלח לבית הרלוונטי אליה.

עם חלוף השנים, הנהגת שושנת הרוחות החליטה לוותר על החלוקה הגאוגרפית, ולמיין את הקוסמים לבתים לפי הערכים של הבתים. עדין יש הטייה גאוגרפית-תרבותית מסוימת, אבל היא כבר הרבה פחות חזקה, וכיום אין למקום הלידה של הסטודנט שום השפעה על המיון שלו.

תרצו לדעת עוד? הרשמו לקבלת מידע על הלארפ!

Website Designed and Developed by Navot Ram Web Solutions

סגירת תפריט