ברוכים הבאים לשושנת הרוחות

אקדמיה קסומה למכשפות וקוסמים צעירים

המשחק מתרחש בשושנת הרוחות: האקדמיה לאמנויות הכישוף שממוקמת בנגב, בסמוך לקיבוץ רביבים. שושנת הרוחות הוא בית ספר גבוה לקסם, שבו רוב הסטודנטים כבר למדו את הבסיס למקצועות הכישוף – בין אם בבתי ספר, בחינוך ביתי, בחצרות או בפתרונות לימוד אחרים שמוכרים פחות בעולם החלמאי.

סגל ותלמידים

האקדמיה מובלת על ידי מנהל בית הספר, ותחתיו הפרופסורים של שושנת הרוחות. הסגל לא תמיד מסתדר אחד עם השני, ורובם לא ממש מעוניינים להתערב בעניינים שמחוץ לצוות או בויכוחים קטנוניים בין סטודנטים. יש בסגל ההוראה גם חברים שאינם פרופסורים, כמו השרת ועוזרי ההוראה.

הסטודנטים מחולקים לשלוש שנות לימוד – שנה א', שנה ב' ושנה ג'. הסטודנטים בשנה ג' נמצאים בראש הסולם החברתי והאקדמי, ושומרים על מאזן הכוחות והמסורות בתוך בית הספר. הסטודנטים בשנה א' מחפשים את מקומם ואת דרכם להשתלב בתוך אותם כוחות ומסורות, והסטודנטים בשנה ב' נמצאים כמו גשר ביניהם.

בתים ומסלולי לימוד

כל סטודנט בבית הספר משתייך למסלול לימוד אחד מתוך חמישה, שיקבע את מערכת השעות שלו. הסטודנטים בשנת הלימודים ובמסלול שלכם הם בני הכיתה שלכם, ואיתם תלמדו את כל השיעורים שלכם.

חמשת המסלולים הם היוצר, המרפא, המלומד, הנביא והמגן, תוכלו לקרוא עליהם עוד באיך משחקים.

חמשת הבתים של שושנת הרוחות הם האחווה הסטודנטיאלית והמשפחה השניה של הסטודנטים בזמן הלימודים שלהם – מקום למצוא חברותא, תמיכה והדרכה. חמשת הבתים מתחרים זה בזה בתחרות גביע הבתים.

לכל בית יש ערכים, מימרה, צבעים וסמל שמייצגים אותו, שני מדריכים מבין הסטודנטים בבית שאחראים על להוביל אותו, ושני מלווים מסגל ההוראה. אלו הבתים:

  • אלח'דר – אחר הכוכבים. ערכיו הם חריצות, נאמנות וכבוד, סמלו הוא נמר המדבר, וצבעיו צהוב ולבן.
  • אמחותפ – לא נירא מוות. ערכיו הם אומץ, כוח וחקר הלא נודע, סמלו הוא הקוברה וצבעיו הם שחור ואדום.
  • שלמה – דע מאין באת ולאן אתה הולך. ערכיו הם צדק, חכמה ומסורת, סמלו הוא היעל וצבעיו כחול וכסף.
  • שמוראמת – לנו הבלתי אפשרי. ערכיו הם יצירתיות, פיקחות ותושיה, סמלו הוא הלמאסו וצבעיו ירוק וארד.
  • איטוניה – על כנפי אמת ויופי. ערכיו הם יופי, ידע וסדר, סמלו הוא הינשוף וצבעיו סגול וזהב.

לבתים השונים יש מנהגים, מסורות וטקסים, שחלקם מוכרים לכל וחלקם סודיים וידועים רק לחברי הבית.

מה קורה בלארפ?

במהלך הלארפ כולם מתארחים בתוך חומות החאן האקולוגי. חלק מהחדרים יוגדרו כתוך- משחקיים (כלומר, גם בשעות הלילה והבוקר כולם מתנהלים בתור הדמויות בתוך עולם המשחק) ואחרים חוץ-משחקיים (כלומר, בתוך החדר הזה אתם לא משחקים את הדמויות שלכם). על החדרים החוץ משחקיים יהיו שלטים שיציינו זאת.

חוץ מחדרי השינה יהיו כיתות, חדרי מועדון וחדרים שיישמרו לצרכים לוגיסטיים של צוות המשחק.

בכל יום בשושנת הרוחות יהיו שישה שיעורים, מחולקים לשני בלוקים עם הפסקה ארוכה ביניהם – אחד בבוקר ואחד אחרי הצהריים, במטרה להימנע מהשעות החמות. בשעות שבהן אין שיעורים הסטודנטים וסגל ההוראה חופשיים לעשות כרצונם בכל רחבי בית הספר – לבלות עם חברים, להשתתף במועדונים או להתאמן על קסמים אסורים.

בלארפ שושנת הרוחות יש שני סוגים של חוקים – חוקי המשחק שמחייבים אתכם השחקנים, וחוקי העולם.

עליכם לציית לחוקי המשחק, ואנחנו נגיב בחומרה לכל שחקן שלא יכבד אותם, אך חוקי העולם הם חוקים תוך-משחקיים, ונועדו כדי שדמויות שמחפשות צרות יוכלו לשבור אותם.

אל תתבלבלו בין השניים.

סגירת תפריט